Under the sails / Course Yachting (19.9.-21.9.2014)

19.9.-21.9.2014 sa na Oravskej priehrade konal druhý ročník Kurzu jachtingu a prvá slovenská skautská regata AQUAERIS 2014, na ktorej sa popri českých skautských plachetniciach P550 predstavili aj slovenské skautské lode G-450 z banskobystrickej a nitrianskej skautskej dielne a malá plachetnica Nymfa z dielne konštruktéra Bidla.

Piatkový večer sme tradične venovali zoznamovaniu posádok, plánovaniu sobotných aktivít a úvodu do jachtingu. V sobotu prebehol Kurz základov jachtingu pod vedením Bidla. Následne sme sa presunuli na Orvavskú priehradu neďaleko Námestova. Okrem inštruktáže bezpečnosti a pravidiel pretekov, sme sa zoznámili s konštrukciou plachetníc. Následne sme spustili naše plachetnice na vodu a jednotlivé posádky mohli začať trénovať. Vietor sme mali ideálny, i keď ranné prognózy nevyzerali nádejne a dokonca v tom čase bolo skoro bezvetrie, zamračené a mierny dážď. Božstvo prírodných živlov nás však vyslyšalo a potešilo nás slušnou nádielkou vetra i slnečného počasia.

DSCN4156

Krstom si prešli dve nové plachetnice Calypso z Nitry a Nymfa z Ostravy.

DSCN4184     IMG_3695

Večer prebehlo hodnotenie plachtenia a pri nástupe posádok získal hlavný konštruktér lode “Calypso” z nitrianskeho tímu, Juraj Konečný, od Hlavného kapitána vodných skautov na Slovensku Tryska, putovné ocenenie za najlepšie konštrukčné riešenie skautskej lode typu gypsy.

DSC_0810_upr

Dokopy sa tu stretli skauti a priatelia skautov z Banskej Bystrice, Nitry, Ostravy, Trenčína, Trstenej, Piešťan a Žiliny.