AQUA 2015 – Program

AQUA 2015 -Program

AQUA = skautské jamboree vodných skautov zo Slovenska s medzinárodnou účasťou. Ide o najväčšie podujatie vodných skautov na Slovensku. Je určené pre všetkých skautov, bez ohľadu na to, aký skautský program je ich prioritou. Cieľom je spájať, vymieňať skúsenosti, zažiť nové, nepoznané.

VY A AQUA PROGRAM = aby sme celý program AQUA naplnili, potrebujeme od vás, aby ste si priniesli nasledovné veci:
– každá skupina si donesie vo fľaške vodu z potoka, rieky, studničky, kam chodíte a kde trávite svoj „vodný“ čas (stačí pol litra),
– každá skupina si donesie krátku foto-slide-show zo svojich vodno-skautských aktivít (či už vodní alebo peší skauti, každý z nás strávi v roku nejakú tú chvíľu na vode, pri vode, pod vodou – pochváľte sa, vyberte to najlepšie),
– každý si donesie skautskú rovnošatu, nezabúdame, že sme skauti a tak neváhajte a prezentujte vašou rovnošatou vaše mesto, vaše úspechy,

Zaži s nami jedno veľké vodné dobrodružstvo. Staň sa aj ty na jeden týždeň vodným skautom. Ukáž, čo v tebe je. Máš možnosť zažiť niekoľko veľkých programových aktivít:

JACHTING – Jachting je kráľovskou vodáckou disciplínou, ktorá využíva oplachtené lode. Budú vám predstavené základy jachtárskeho športu, ovládania lode, techniky plachtenia a nakoniec si vychutnáte plavbu po Oravskej priehrade.

TREKKING – Trekking je všetko, čo si pod pojmom „za dverami vonku“ dokážete predstaviť. Počas troch dní sa vydáme do miest kadiaľ chodil Jurko za Aničkou a za šľapania na vrchol popri pochodových a iných hrách budeme spoznávať seba navzájom a krajinu, ktorou ideme. Trekking to je oddych skôr pre ducha ako pre telo. Niekoľko trás začínajúcich v Párnici a končiacich v Terchovej bude prispôsobených kondičke a veku účastníkov. Možnosť získať jeden vrchol do zbierky ku skautskej výzve „Tri vrcholy“

KANOE – Kanoe je aktivita na lodiach typu C2 až C10 – dvoj- až desať- miestne kanoe. Účastníci budú do lodí rozdelení podľa skúsenosti tak, aby mohli aktivitu bez problémov absolvovať po boku so skúsenými. Aktivita začína a končí priamo v kempe a prebieha na pokojnej vode Oravskej priehrady. 

KOMUNITNÁ SLUŽBATy vieš, čo je výzva a roboty sa nebojíš! Tak tu máš príležitosť. Dokáž svoju užitočnosť pre spoločnosť a pomôž nám zveľadiť zaujímavé miesto. Niečo čo prinesie iným radosť a nám hrdosť 🙂

RAFTING – Rafting je aktivita na gumených kánoe a raftoch so sprievodcom na úseku Vrútky – Strečno. Účastníci budú na aktivitu dochádzať autobusom z kempu a po splave sa v tom istom autobuse vrátia do kempu. Predpokladá sa aktívna pomoc posádok pri fúkaní lodí a starostlivosť o prepožičaný materiál. Počas splavu, pri splnení vstupných podmienok, bude možné plniť skautskú výzvu „Splav pereje“.

NÁMORNÁ BITKA – Vyvrcholenie podujatia AQUA 2015, pri ktorom sa na vode stretnú všetky privezené plavidlá vodných skautov v epickej bojovej hre na suchu i na vode. Aktivita začína a končí v kempe.

TERÉNNE/VODNÉ HRY – Spoločné trávenie času po návrate z hlavného programu dňa. Plnenie vodno-skautských výziev.

 

Dňom to však nekončí. Samozrejme neoddeliteľnou súčasťou AQUA je už tradične aj večerný program. Tí ktorí budú vládať a ako správni námorníci budú chcieť zažiť niečo aj v domovskom prístave, je prichystaný na každý večer zaujímavá aktivita. Tešiť sa môžete na otvárací a zatvárací ceremoniál, AQUA PÁRTY a iné pochutiny.

NOČNÝ RYBOLOV – Po prvýkrát na AQUA bude príroda využitá aj v noci. Skupiny i jednotlivci, ktorí najneskôr deň vopred zahlásia svoj záujem o nocovanie mimo kempu, dostanú po návrate z aktivity večeru, raňajky a obed pre našich rybárov a presunú sa na odľahlé rybárske nocovisko. Pri aktivite je možné v prípade platného rybárskeho lístka/hosťovačky použiť aj vlastné rybárske náčinie. Loviť sa bude na ťažko i na dravce. Počas nočnej aktivity pri splnení vstupných podmienok je možné plniť vodácku výzvu „Noc na pramici“.

10453053_661146817329322_7050384865610331958_o