AQUA 2015 – Základné informácie

Návrat k prameňom“

Info zakladnuo

Prípravný tím pracuje na plné obrátky, šéf akcie pomaly ale isto šedivie… aj toto sú príznaky toho, že už o pár mesiacov tu máme leto a s ním dlho očakávanú akciu, tzv. vodné Jamboree, s príznačným názvom AQUA. Je to už siedmykrát, čo sa táto akcia bude konať, a preto vám prinášame hlavné a ucelené informácie, po ktorých určite bažíte.

Čo je to AQUA?

AQUA je akési vodné Jamboree, národná akcia s medzinárodnou účasťou, týždeň plný adrenalínu, týždeň plný vody a (nielen) vodných aktivít… Takto aj mnohorako inak by sa AQUA dala definovať. Akcia vznikla pôvodne z nápadu pár chalanov z hornej Oravy a získala si srdcia ľudí natoľko, že na poslednej samostatnej v roku 2008 (v roku 2012 bola AQUA súčasťou stredoeurópskeho Jamboree) ste mohli stretnúť účastníkov (až) z 12 krajín!

10.- 17. 8. 2015 | Námestovo, Slovensko

AQUA sa uskutoční v auguste na brehoch Oravskej priehrady, na miestach, kde vznikla. Aj preto tento rok dostala príznačný podtitul „Návrat k prameňom“, ktorým organizátori chcú, okrem iného, upriamiť na túto skutočnosť.

Oravská priehrada a jej okolie ponúkajú rôznorodé možnosti oddychu i akcie. Blízko je do Poľska, na Západné Tatry (Roháče), na Babiu horu (najsevernejší bod Slovenska), na Oravský hrad, do skanzenu… možností je neúrekom.

AQUA kemp

Do AQUA kempu sa dostanete pešo priamo z Námestova, do ktorého sa dá dopraviť sa len autobusmi (vlaky majú najbližšiu stanicu v Tvrdošíne). Kemp pozostáva z dvoch väčších lúk na brehu spomínanej Oravskej priehrady.

GPS 49.410719, 19.503196

Ubytovanie a strava

Účastníci budú ubytovaní vo vlastných stanoch. Výnimkou sú vĺčatá, ktoré budú mať zabezpečené podsadové stany. Každá z prihlásených skupín bude zaradená do jedného zo subcampov, podľa čoho bude mať vyčlenenú svoju plochu v rámci stanovej časti kempu.

Strava bude 3-krát denne, z toho jedno teplé jedlo – večera.

Program

Ako indikuje samotný názov akcie, programové bloky sa budú týkať z väčšej polovice práve vodných aktivít. Môžete sa však tešiť a peknú dávku programu na súši. Súčasťou programu bude aj kultúrna, tzv. večerná časť, v ktorej sa môžete tešiť aj na medzinárodný večer. Bližšie informácie o programe zverejníme v samostatnom článku.

Účastníci

AQUA je otvorená všetkým, ktorých vek do začiatku akcie dosiahne minimálne 10 rokov. Horná hranica nie je určená. Pri mladších účastníkoch ( do 15 rokov ) sa kladie väčší dôraz na ich praktické znalosti vodáckej zručnosti. Pravdaže, aj od starších účastníkov očakávame, že vodu neuvidia po prvýkrát.

Staff-áci

Na to, aby akcia išla ako hodinky, je samozrejme potrebný šikovný realizačný tím. Počet staff-ákov pre tohoročnú AQUA bol stanovený na 60. Takže ak máte chuť a odvahu pomôcť neváhajte sa prihlásiť. Miest je málo a míňajú sa.

Cena

Účastnícky poplatok je 120€, pričom je táto výška garantovaná len do 25. mája 2015 . Členovia realizačného tímu majú zvýhodnený poplatok – 60€.

Ako sa registrovať?

Jednoducho! Stačí vyplniť formulár. Ale pozor! Registrovať sa treba v 6-členných “posádkach”, pričom platia 3 pravidlá:

  1. ) v 6-člennej “posádke” musia byť aspoň 3 ľudia schopní kormidlovať 2-miestnu loď (Neplatí pre vĺčatá a starších nováčikov na vode. Tí budú mať upravený program.),
  2. ) každá posádka musí mať medzi sebou radcu/vodcu schopného zabezpečiť základné presuny a chod posádky,
  3. ) minimálne každé 2 posádky musia mať medzi sebou dospelú osobu zodpovednú za ostatných 11 členov.

 

Účastníci sa môžu registrovať na tomto odkaze.

Staffáci sa môžu registrovať na tomto odkaze.